T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Lider çocuk tarım kampı etkinliği düzenlendi.

Yayın Tarihi : 27.05.2022

Bakanlığımızca her yıl ilköğretim 4.  sınıf öğrencilerine  "Hayatın merkezinde tarım,  tarımın merkezinde çocuk" ilkesinden yola çıkarak doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla  "Lider Çocuk Tarım Kampı"  gerçekleştirilmekte ve belirlenen temaya dikkat çekilmektedir. 2022 Yılının teması   ‘Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği’ teması belirlenmiştir.
Bu  programımız 23-26 Mayıs tarihlerinde , Adapazarı İlçesi İsmet İnönü İlkokulu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Bu 4 günlük program içerisinde çeşitli tarımsal işletmeler ve belirlenen tema ile ilgili tesisler İl Müdürlüğümüz ve Adapazarı ilçe müdürlüğümüz teknik personelleri eşliğinde ziyaret edilmiştir.  
Bu kapsamda planlanan programa göre kampın son günü Poyrazlar Gölünde teknik personellerimiz ve çocuklarla birlikte olta ile balık tutma etkinliği ve piknik organizasyonu ile son bulmuştur.