T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Sakarya 4. Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı Açılışı.

Yayın Tarihi : 11.11.2022
Sakarya 4. Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarının açılışı 10 Kasım tarihinde Hendek Çok Amaçlı Fuar Alanı'nda yapıldı. Fuar 13 Kasım tarihine kadar açık kalacak olup fuarın açılışına  Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce'nin yanı sıra şehir protokolü, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve davetliler katıldı.
Fuara, katılımcı firmaların pazarlama faaliyetlerini geliştirmek, çiftçileri yeni teknolojiler ile buluşturarak verimliliklerini arttırmak amacı ile çok sayıda firma ve kurum katılmaktadır.
Fuar açılışında Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü öncülüğünde ve Sakarya Ziraat Odaları sponsorluğunda Kadın Çiftçi Bilgi Yarışması düzenlenmiş olup yarışmanın sonucunda Söğütlü Özge Gölcük  ,Kaynarca  İlçesinden Esma Servi  ikinci ve Pamukova  İlçesinden Nermin Baygar üçüncü olmuştur. Yarışmacılara ödülleri Vali Çetin Oktay KALDIRIM tarafından verildi.
Fuara desteklerinden dolayı Vali Çetin Oktay Kaldırım ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce tarafından Sakarya  İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Ulvi Özerdem'le birlikte destek olan diğer kuruluşlara plaket takdim edilmiştir.